Serwis i naprawa klimatyzacji Warszawa

Jakiego preparatu używamy do serwisu?

Używamy preparatu firmy NANOCLEAN z serii AIR. Preparat został przebadany w kierunku zwalczania wirusów osłonkowych Vaccinavirus – do której to grupy należy również Koronawirus SARS-CoV-2.
Koronawirus 2019-nCov jest wirusem osłonkowym, stąd preparaty Nanoclean Air powinny być skuteczne przeciwko temu mikroorganizmowi NANOCLEAN AIR jest zarejestrowany jako Produkt Biobujczy w tym do powierzchni jako preparat o płenym spektrum działania ( Wirusy, Grzyby, Bakterie, Sporki, Prątki itd.)
Preparat uzyskał także atest PZH o numerze PZH BK/K/0863/01.2018

W celu uzyskania bezpłatnej wyceny posimy o kontakt
TU
lub telefonicznie pod numerem 573-117-823.

Odgrzybianie klimatyzatora

Czyszczenie wnętrza klimatyzatora i poszczególnych podzespołów najlepiej powierzyć naszym fachowcom. Szczególnie skomplikowane jest czyszczenie urządzeń typu Split i MultiSplit, w których należy sprawdzić całą instalację wewnętrzną i zewnętrzną. Ze względu na położenie jednostki zewnętrzne pochłaniają najwięcej zanieczyszczeń. Podczas serwisu klimatyzacji wykonawca sprawdza również szczelność instalacji, konserwuje jej poszczególne elementy, lokalizuje usterki czy wycieki, które można od razu naprawić. Specjaliści są w stanie zweryfikować poprawność wszystkich parametrów chłodniczych, a także zapobiec usterkom układu. Sprawdzą i wyregulują ciśnienie w obiegu chłodniczm, poziom i stan olejów, obroty wentylatorów, a także szczelność oraz drożność układu.

Dlaczego regularny serwis klimatyzacji jest tak ważny?

Klimatyzator w trakcie pracy nieustannie wymienia powietrze. Przepływ powoduje, że zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu osadzają się na urządzeniu, a przede wszystkim na filtrach.
Brudny filtr i czyste powietrze? To niemożliwe. Jeżeli nie wyczyścimy klimatyzatora narażamy siebie, bliskich czy współpracowników na oddychanie nieświeżym, zanieczyszczonym powietrzem, pełnym bakterii, grzybów, roztoczy czy też drobnoustrojów. Szkodzimy więc swojemu zdrowiu.
Poza tym, zanieczyszczony sprzęt nie jest w stanie prawidłowo spełniać swojego przeznaczenia. Zabrudzona klimatyzacja nie będzie w pełni wydajna. Serwis klimatyzacji należy przeprowadzać na każdym typie urządzeń klimatyzacyjnych – klimatyzatorach Split, Multi Split oraz przenośnych.

Formularz kontaktowy
Serwis

Serwis naprawa klimatyzacji i klimatyzatorów Warszawa

Klimatyzacja w domu czy biurze to jedno z lepszych urządzeń. Dzięki niej optymalizujemy temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Gorące lato i żar lejący się z nieba dużo łatwiej jest przetrwać, kiedy w domu można włączyć klimatyzator. Klimatyzacja jest również świetnym rozwiązaniem w czasie jesieni, gdy chłodne dni dają się już we znaki. W takiej sytuacji można włączyć klimatyzację w celu ogrzewania pomieszczenia, co jest często rozwiązaniem na przejściowy czas jesienny. Jak dbać i gdzie serwisować klimatyzację, by posłużyła na lata? Warto to sprawdzić.

Co daje klimatyzacja?

Urządzenie klimatyzujące stwarza coraz więcej możliwości. Dawniej kojarzona tylko i wyłącznie z funkcją chłodzenia pomieszczeń lub samochodu. Dziś wykorzystywana jest również jako ogrzewacz powietrza i oczyszczacz. Niewątpliwie jakość powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu jest dużo lepsza, co może być istotne dla osób, które mają problemy zdrowotne. W czasie użytkowania tego sprzętu trzeba także rozważyć dobry serwis klimatyzacji. W Warszawie na straży prawidłowej pracy klimatyzatorów stoją bardzo dobre firmy. Kilmatic to jedna z możliwości, gdzie można zgłosić swoją klimatyzację do naprawy lub serwisu.

Jeśli chcemy cieszyć się przyjemnym chłodem w czasie upalnego lata lub ciepłem, w jesienne wieczory, gdzie jeszcze nie uruchomiliśmy głównego źródła ogrzewania, można skorzystać z urządzenia klimatyzującego. Jest to szybkie, wygodne, a przy prawidłowym użytkowaniu również i bezpieczne. Wiele osób obawia się, że klimatyzator to siedlisko bakterii i grzybów. Czy tak jest w rzeczywistości? Jeśli urządzenie ma działać prawidłowo, konieczny jest do przeprowadzenia serwis klimatyzacji, w Warszawie mamy możliwość skorzystania z usług firmy Kilmatic.

Nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, że brak serwisu może powodować liczne komplikacje. Zabrudzone filtry, które oczywiście mogą być siedliskiem wcześniej wspomnianych grzybów i bakterii, należy regularnie czyścić. Brudne filtry wpływają również na wydajność urządzenia. Jeśli nie jest ono odpowiednio przygotowane i serwisowane, klimatyzator może nie spełniać swojej funkcji w wymaganym stopniu. Można dostrzec, że coś jest nie tak, gdy klimatyzator wolniej chłodzi lub ogrzewa pomieszczenie, albo zbyt głośno pracuje. Naprawa klimatyzacji w Warszawie jest z pewnością dobrym sposobem na to, aby dalej cieszyć się tym wyjątkowym urządzeniem.

Gdzie montowana jest klimatyzacja?

Na temat klimatyzatorów można wiele powiedzieć. Prócz ich pierwotnej funkcji, a więc chłodzenia, spełniają także inne dodatkowe funkcje. Gdzie montuje się klimatyzacja? Klimatyzacja jest obecnie standardowa dla wyposażenia nowoczesnych samochodów. Dawniej funkcjonowała jako opcja klimatyzacji, dziś znana pod hasłem climatronic z możliwością dopasowania konkretnej temperatury powietrza wewnątrz pojazdu. Nowoczesne urządzenia klimatyzujące również można dowolnie ustawiać, co ma wiele zalet.

Bez trudu możemy dopasować wysokość temperatury pomieszczenia, zgodnie ze swoimi preferencjami. Zdarza się, że ulega awarii klimatyzacja. Serwis w Warszawie z pewnością pomoże przywrócić jej dawny stan, dzięki wymianie filtrów i czyszczeniu. Nie tylko serwis klimatyzacji domowej w Warszawie jest koniecznością wykonywaną regularnie, ale także trzeba myśleć o sprzętach klimatyzujących w biurach i zakładach pracy.

Co zrobić, kiedy w biurze nie działa w sposób prawidłowy urządzenie, jakim jest klima? Serwis w Warszawie w firmie Kilmatic to najrozsądniejsza opcja. Zamawiamy usługę, a specjaliści przyjeżdżają na miejsce, by uporać się z awariami. Taki mobilny serwis klimatyzacji w Warszawie to bardzo wygodny sposób na czystą, sprawną i bezpieczną dla naszego zdrowia klimatyzację. Wykonywany w sposób regularny serwis klimatyzacji w domu w Warszawie pomoże zachować sprzęt w jak najlepszym stanie, który zawsze będzie gotowy do działania.

Klimatyzatory w biurze także powinny być regularnie czyszczone, by były sprawne, a przede wszystkim bezpieczne dla pracowników. Brak dbałości o regularny serwis klimatyzacji przenośnej w Warszawie może oznaczać spore kłopoty. Zauważyć można to po tym, jak zaczyna się mieć problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Kiedy odczuwamy dolegliwości związane z katarem, zbyt suchym powietrzem, warto przyjrzeć się filtrom klimatyzacji. W celu wyeliminowania zagrożenia, jakie płynie z brudnego filtra klimatyzatora, konieczne jest przeprowadzenie odgrzybiania. Serwis klimatyzatorów w Warszawie stosuje w tym celu specjalistyczne środki, które doskonale eliminują wszelkie groźne drobnoustroje.

Metody odgrzybiania klimatyzacji

Istnieje kilka sposobów na to, aby wykonać serwis klimatyzacji domowej w Warszawie. Cena usługi dotyczącej odgrzybiania wbrew pozorom nie jest tak wysoka, by można było sobie odpuścić to zadanie, ryzykując swoim zdrowiem. Pierwszym sposobem odgrzybiania klimatyzacji jest użycie pianki. To metoda piankowa, która polega na spryskaniu pianą grzybobójczą parownika. Środek do odgrzybiania w postaci pianki jest na tyle wygodny, że posiada dodatkowy wężyk ułatwiający aplikowanie produktu, tak by dotrzeć we wskazane zakamarki.

W Warszawie serwis klimatyzacji wykonywany jest również poprzez ozonowanie urządzenia. W tej metodzie wykorzystywany jest ozon. Jest to skuteczna metoda na eliminowanie grzybów, które osadziły się w urządzeniu. Brak serwisu i czyszczenia może powodować, że wraz z powietrzem wydobywającym się z klimatyzacji będziemy wdychać powietrze pełne szkodliwych drobnoustrojów. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć skuteczną firmę, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce hasło: serwis klimatyzacja warszawa, a oferta firmy Kilmatic z pewnością wyłoni się spośród wielu opcji.

Kolejnym sposobem na pozbycie się nieproszonych gości, które osadziły się wewnątrz urządzenia klimatyzującego, jest zastosowanie metody ultradźwiękowej. Polega to na wprowadzeniu specjalistycznego środka dezynfekującego oraz zastosowaniu urządzenia  ultradźwiękowego.

Urządzenie to, które emituje fale dźwiękowe o częstotliwości 1,7 MHz, powoduje, że środek dezynfekujący zmienia się w parę, która bez problemu dociera we wszystkie zakamarki urządzenia. Dzięki tej metodzie skutecznie usuwane są wszelkie zarazki, grzyby, bakterie i wirusy. Potraktowanie w ten sposób swojej klimatyzacji spowoduje skuteczne oczyszczenie jej filtrów i elementów, na których osadzają się z czasem drobnoustroje.

Czy ogrzewanie klimatyzatorem jest opłacalne?

Kiedy planujemy montaż klimatyzacji w domu, zwykle mamy na uwadze kwestię chłodzenia wnętrza domu (pomieszczenia). Klimatyzator znakomicie chłodzi, wyrównuje temperaturę, ale również i ogrzewa. Wiele osób zastanawia się, czy opcja ogrzewania pomieszczenia, gdzie zainstalowany jest klimatyzator to dobra perspektywa. Coraz więcej osób montuje takie urządzenia, by móc z nich korzystać nie tylko latem, ale również w okresie jesiennym i wiosennym, gdy za oknem jest nieciekawa pogoda i niska temperatura. Klimatyzator pozwoli bardzo szybko ogrzać powietrze wewnątrz pomieszczenia.

Taka perspektywa jest w szczególności zadowalająca dla tych osób, które oszczędzają opał na czas zimowy. Szybkie ogrzanie pomieszczenia to bardzo ciekawa alternatywa. Klimatyzator w ciągu kilku minut może ogrzać powietrze, zupełnie zmieniając tym samym klimat wewnątrz naszego domu.

Zamiast uruchamiać piec w okresie jesiennym, kiedy wieczory bywają bardzo chłodne, wystarczy włączyć na kilka chwil sprawny klimatyzator i ustawić odpowiadającą temperaturę. Z tego względu warto zadbać o sprzęt po okresie letnim, gdzie klimatyzator z pewnością często jest uruchamiany i spełnia swoją funkcję. Warto się temu przyjrzeć, być może konieczna będzie naprawa klimatyzatorów. W Warszawie nie jest to problemem. Chcąc znaleźć sprawdzoną firmę wykonującą naprawy i konserwacje, wystarczy w wyszukiwarce wyszukać frazę: klimatyzacja naprawa warszawa, a na pewno znajdzie się wśród propozycji oferta firmy Kilmatic.

Poruszając temat związany z opłacalnością ogrzewania, warto zaznaczyć, że praca klimatyzatora względem grzania powietrza nie trwa długo. W krótkim czasie urządzenie to wymieni chłodne powietrze, na ogrzane. Wbrew pozorom nie jest to drogie. Jeśli korzysta się z tego urządzenia z umiarem, może być to znakomita alternatywa ogrzewania budynku w czasie jesiennym, zanim zdecydujemy się na pełne uruchomienie głównego źródła ogrzewania.

Zalety i wady posiadania klimatyzacji w domu

Wśród zalet, które stanowią zdecydowaną większość, względem posiadania klimatyzacji jest niewątpliwie komfort termiczny. Niezależnie od warunków pogodowych możemy dopasować temperaturę powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jeśli jest gorąco, możemy chłodzić powietrze, jeśli zimno, bez trudu je ogrzejemy. W dodatku w takim klimatyzowanym pomieszczeniu oddychamy nie tylko chłodnym lub ciepłym, ale przede wszystkim czystym powietrzem (zakładając, że filtry są czyste).

Do tego, aby móc korzystać z czystego urządzenia, konieczny będzie serwis klimatyzatorów w Warszawie. Cena związana z czyszczeniem, konserwacją, odgrzybianiem jest ustalana w sposób indywidualny, dlatego warto umówić się telefonicznie z serwisantem. Jakość powietrza wydobywającego się z klimatyzatora jest znacznie lepsza. Klimatyzatory osuszają nadmiar wilgoci z powietrza, co wpływa na jego jakość.

W osuszonym powietrzu nie dochodzi do rozwoju drobnoustrojów, dlatego oddychamy czystym powietrzem. Wszystko to jest oczywiście ogromną zaletą tego urządzenia, pod warunkiem, że dba się o regularny serwis urządzenia, jakim jest klimatyzacja. W Warszawie serwis takich urządzeń jest na porządku dziennym. Coraz więcej osób dba o to, by ich urządzenia klimatyzujące były czyste i sprawne.

Wśród wad takich urządzeń, bo przecież ideały nie istnieją, wyszczególnić można przede wszystkim kłopot z montażem. Nie zawsze jest to tak oczywiste, jakby mogło się zdawać. Więcej na temat samego montażu dowiemy się od specjalistów, a znaleźć można ich pod hasłem: klimatyzatory serwis warszawa. Odpowiednie przygotowanie powierzchni, na której zostanie zamontowany klimatyzator to także ważna uwaga. Czasami niemożliwe jest zainstalowanie klimatyzatora w miejscu, które najbardziej nam odpowiada, więcej na temat miejsca montażu powiedzieć mogą specjaliści z firmy Kilmatic.

Kolejną wadą, oprócz ewentualnych problemów z montażem, może być emitowany hałas przez urządzenie klimatyzujące. Jest to kwestia dość indywidualnie odbierana. Są użytkownicy, którym absolutnie nie przeszkadza hałas wydobywający się z klimatyzatora, który pompuje czyste i chłodne (lub ciepłe w zależności od ustawienia) powietrze. Warto jednak mieć na uwadze, że nowoczesne urządzenia klimatyzujące są coraz lepiej dostosowywane do preferencji użytkowników. Istnieje szansa, że uda nam się wybrać sprzęt, który będzie znacznie cichszy w swojej pracy.

Są osoby, które za wady biorą kwestię konserwacji, czyszczenia i serwisowania, jednak każde urządzenie, wymaga dziś większej uwagi w tym zakresie. Jeśli nie będziemy serwisować, czyścić, czy odgrzybiać urządzeń, to każde z nich z biegiem czasu odmówi posłuszeństwa, niezależnie czy będzie to klimatyzator, lodówka czy odkurzacz.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności oraz RODO.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram