Klimatyzacja tarchomin - Serwis klimatyzacji

 

Klimatyzacja Tarchomin – Serwis klimatyzacji

Regularne serwisowanie urządzeń pomaga utrzymać je w należytym porządku i usprawnia ich działanie. To samo dotyczy dbałości o urządzenia klimatyzujące. Jedynie regularne prace serwisowe pomogą zadbać o urządzenie, tak, aby funkcjonowało poprawnie i było bezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Brudna, zaniedbana klimatyzacja może być powodem złego samopoczucia i nawracających chorób górnych dróg oddechowych. Jak często powinno się serwisować klimatyzację? Na ten temat więcej dowiemy się z poniższego tekstu. 

Klimatyzator – co to za urządzenie i jak pracuje?

Klimatyzator to urządzenie odpowiedzialne za chłodzenie powietrza wewnątrz pomieszczenia. Taki jest główny zakres pracy tego urządzenia. Urządzenie klimatyzujące działa na zasadzie pobierania ciepłego powietrza z pomieszczenia. Praca wentylatorów wymusza obieg powietrza, które dostaje się do parownika. Parownik pobiera ciepło poprzez element chłodzący.

To moment, kiedy powstaje para, która jest odprowadzana do sprężarki urządzenia. Sprężarka transportuje parę do skraplacza, który pobiera ciepło, a także wypycha je na zewnątrz. Do tego, aby powietrze skropliło się, potrzebna jest różnica temperatur i ciśnienie. Wewnątrz klimatyzatora wytworzone wysokie ciśnienie oraz temperatura powodują skraplanie się powietrza. Kapilara wewnątrz klimatyzatora wówczas rozpręża skroplone powietrze, które następnie przedostaje się do parownika i wentylatorem przedostaje się wewnątrz pomieszczenia.

By urządzenie, jakim jest klimatyzacja (Tarchomin to rejon, w którym usługi montażu i serwisowania oferuje Kilmatic) działało sprawnie, konieczne jest regularne serwisowanie go i odgrzybianie. O ile samo czyszczenie, przynajmniej zewnętrznej obudowy nie powinno sprawiać trudności, o tyle wymiana filtrów i czyszczenie wewnątrz już tak. W tym właśnie celu najlepiej zawołać fachowców, którzy wiedzą jak podejść do czyszczenia klimatyzatora wewnątrz. Tutaj świetnie sprawdzi się firma Kilmatic, która wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem zawodowym, licznymi realizacjami montażowymi i zaufaniem klientów.

Dlaczego należy czyścić klimatyzator?

Urządzenie klimatyzujące podczas swojej pracy wymienia powietrze w sposób nieprzerwany. Urządzenie to pobiera powietrze z otoczenia i oddaje ochłodzone i nierzadko oczyszczone dzięki pracy filtrów antybakteryjnych i filtrów z jonami srebra (takie też klimatyzatory można znaleźć w firmie Kilmatic). Stały przepływ powietrza oznacza tyle, że wszelkie drobnoustroje zasysane z pomieszczenia osadzają się wewnątrz urządzenia klimatyzującego, głównie na filtrach.

Jak wiadomo przybrudzony filtr, niezależnie od tego, w jakim urządzeniu funkcjonuje, nie pełni swojej funkcji prawidłowo. Brudny filtr w odkurzaczu oznacza nieprawidłową pracę urządzenia i wpływa np. na moc ssania. Natomiast brudny filtr klimatyzatora oznacza przede wszystkim zanieczyszczone powietrze. Brak regularnej konserwacji i czyszczenia oznacza, że narażamy własne zdrowie na szwank, a co najgorsze także i swoich bliskich, którzy korzystają z klimatyzacji.

Powietrze wydostające się z brudnego klimatyzatora jest przede wszystkim zanieczyszczone bakteriami, pleśnią, grzybami czy wirusami. Takie drobnoustroje mogą znacznie wpłynąć na nasze samopoczucie. W takim przypadku konieczny jest serwis klimatyzacji. Tarchomin to miejsce, gdzie wieloletnia, ciesząca się uznaniem i zaufaniem zadowolonych klientów firma, świadczy usługi z zakresu serwisu i montażu takich urządzeń.

Serwis klimatyzacji w Tarchominie

Warto także uświadomić sobie fakt, że brudny sprzęt to nie tylko i wyłącznie zagrożenie dla naszego zdrowia, co powinno być dla nas priorytetem. To także najkrótsza droga do tego, aby urządzenie przestało funkcjonować w sposób prawidłowy. Klimatyzator może być zanadto obciążony. Nie ma tutaj znaczenia, jaki typ urządzenia posiadamy w swoim domu czy biurze, serwis klimatyzacji w Tarchominie warto przeprowadzać regularnie, przynajmniej dwa razy w ciągu roku.

Tylko regularne serwisowanie pozwala w sposób bezpieczny zadbać o pracę urządzenia, wpływając na jakość i czystość powietrza. Każdy rodzaj urządzeń klimatyzujących, czyli Split, Multi Split lub nawet klimatyzatory przenośne powinny być systematycznie czyszczone, odgrzybianie i powinny mieć wymieniane filtry oraz sprawdzany stan elementów wewnętrznych. Tylko tak będzie można korzystać z nich znacznie dłużej, ciesząc się przyjemnie chłodnym powietrzem.

Klimatyzacja w Tarchominie powinna być regularnie odgrzybiana. To fakt, któremu nie sposób zaprzeczyć. Warto jednak wiedzieć, jakie środki są skuteczne w walce z grzybami, bakteriami i wirusami. Kilmatic stosuje wyłącznie sprawdzone produkty biobójcze, które wykazują również działanie względem zwalczania wirusów typu SARS-CoV-2. Dzięki temu serwis klimatyzacji w Tarchominie przygotowuje urządzenie do bezpiecznej pracy bez przykrych niespodzianek. Wymiana filtrów, sprawdzanie części wewnątrz klimatyzatora i czyszczenia z użyciem środków biobójczych wpływa także na jakość pracy tego urządzenia, a to bezsprzecznie ma wpływ na jego żywotność.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności oraz RODO.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram