Klimatyzacja Praga-Północ – Serwis klimatyzacji

 

Klimatyzacja Praga-Północ – Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Wbrew pozorom nie zapewnia tylko i wyłącznie przyjemnego chłodu podczas upalnych dni lata. Klimatyzacja z powodzeniem może być wykorzystywana również zimą. Więcej na temat zastosowania, funkcjonalności, ale także czyszczenia dowiemy się z poniższego tekstu. Odpowiemy także na zagadnienia dotyczące tego, dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji i jak często powinno się przeprowadzać przeglądy serwisowe.

Do czego wykorzystać można klimatyzację?

Klimatyzator to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu. Latem chłodzi, zimą grzeje, ale to, co najważniejsze w jego funkcjonalności, to oczyszczanie powietrza. Klimatyzator nie tylko filtruje powietrze, poprawiając jego jakość, ale także osusza, utrzymując poziom wilgotności powietrza w przedziale od 40 do 60%. Zbyt wysoka wilgotność powoduje przede wszystkim rozwój grzybów i bakterii, dlatego ta funkcja klimatyzatora jest szczególnie ważna.

By wszystko prawidłowo funkcjonowało, taka klimatyzacja w Pradze-Północ powinna być systematycznie czyszczona. Na jej częściach zbiera się nie tylko brud i kurz, ale przede wszystkim gromadzą się tam bakterie, grzyby, wirusy i inne drobnoustroje, które nie pozostają bez wpływu na zdrowie użytkowników tego urządzenia. Systematyczne czyszczenie, dezynfekowanie wpływa przede wszystkim na poprawę jakości powietrza, ale także i na wydajność urządzenia.

Serwis klimatyzatorów

Niezależnie od tego, jakiego typu sprzęt mamy do użytku, czy są to klimatyzatory ścienne (Split) czy może przenośne, zawsze trzeba pamiętać o tym, aby regularnie czyścić filtry. Zabrudzone filtry stanowią najlepsze środowisko do rozwoju bakterii, grzybów, pleśni i wirusów. Nawet jeśli korzystamy z klimatyzatora sporadycznie, warto pamiętać, że regularnie przeprowadzany serwis klimatyzacji w Pradze-Północ jest w stanie pomóc zadbać o jakość powietrza, które przepływa przez urządzenie. Praca klimatyzatora polega na stałej wymianie powietrza, a jeśli filtry będą zabrudzone, wówczas powietrze wydostające się z klimatyzacji może być zanieczyszczone chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Brak dbałości o czyszczenie klimatyzacji skutkować może z czasem problemami zdrowotnymi. To właśnie tutaj nagromadzone wirusy, bakterie, grzyby i nie tylko mają szansę na rozwój i bez trudu przedostają się do powietrza, które powinno być oczyszczone. Stąd już łatwa droga, by przedostać się do dróg oddechowych użytkowników urządzenia. Kiedy męczą nas nieustające stany związane z infekcjami górnych czy nawet dolnych dróg oddechowych lub alergie, można podejrzewać, że winna będzie tutaj brudna klimatyzacja.

Serwis klimatyzacji w Pradze-Północ

Przeprowadzić można za pośrednictwem wyspecjalizowanych fachowców Kilmatic. Doświadczenie, wiedza, a co najważniejsze stosownie najwyższej jakości środków do czyszczenia i dezynfekcji skutecznie wpływa na pracę klimatyzatora.

Samodzielne czyszczenie też jest dobrym rozwiązaniem, choć znacznie łatwiej jest polegać na doświadczonych fachowcach, którzy wiedzą, co i gdzie wyczyścić. Konieczne jest także zastosowanie odpowiednich środków chemicznych, najlepiej biobójczych. Firma Kilmatic stosuje do dezynfekcji jakościowe produkty firmy NANOCEAN z cyklu AIR, które wykazują wysoką skuteczność w zwalczaniu grzybów, bakterii, wirusów, ale także drożdży czy prątków.

Sprawna klimatyzacja, czyli wyczyszczona i odpowiednio serwisowana jest dobrym sposobem na zwiększenie jakości powietrza w domu. Powracając do środka chemicznego, jaki stosuje firma Kilmatic w serwisie klimatyzacji w Pradze-Północ, warto zaznaczyć, że zwalcza on także wirusy Sars-CoV-2. W czasach pandemii jest to dość istotne. Czysta klimatyzacja, z której można korzystać cały rok, doskonale osusza powietrze, aby w ten sposób nie dochodziło do rozwoju bakterii, grzybów i wirusów. W sezonach jesiennym, wiosennym i często też zimowym, kiedy wilgotne powietrze daje się we znaki, takie zabezpieczenie może być kluczowe.

 

Klimatyzacja Praga-Północ Serwis klimatyzacji

 

Klimatyzacja i wentylacja w jednym

Może nie jest to jeszcze tak oczywiste, jak pierwotne zastosowanie klimatyzatora, ale nowoczesne urządzenia klimatyzujące coraz częściej są zintegrowane z systemem wentylacji pomieszczeń. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ do urządzenia dostaje się świeże powietrze z zewnątrz. Połączenie wentylacji i klimatyzacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które są szczególnie wrażliwe na drobnoustroje w powietrzu.

Jak widać, klimatyzacja Praga-Północ to nie tylko sposób na chłodzenie wnętrza domu w czasie wakacyjnego upału, to także ogrzewanie pomieszczeń. Wystarczy ustawić wyższą temperaturę, a klimatyzator w kilka chwil znacząco zwiększy wysokość temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Jest to znakomite wsparcie w sezonie jesiennym, kiedy jeszcze sezon grzewczy nie ruszył w pełni.

Nie tylko grzanie i chłodzenie, ale także osuszanie powietrza. To kolejna z ważnych funkcji klimatyzatorów. Urządzenie to utrzymuje stałą wilgotność powietrza. Wspomnieliśmy o tym wcześniej. Stały poziom wilgotności nie doprowadza do rozwoju bakterii i grzybów, ponieważ potrzebują do tego specjalnego środowiska (wilgotnego i ciepłego). Osuszone powietrze jest czystsze. Takie urządzenie z pewnością przyda się w budynkach, w których mieszkańcy mają problem z nadmierną wilgocią. Oczywiście nie rozwiąże to wszystkich problemów, ale z powodzeniem może funkcjonować jako osuszacz powietrza. Jest często nawet wydajniejszy od standardowych urządzeń osuszających powietrze.

Jak często serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja w Pradze-Północ serwisowana może być dzięki doświadczonej firmie Kilmatic. Ich usługi wykonywane na najwyższym poziomie, zapewnią sprawne funkcjonowanie klimatyzacji na dłuższy czas. Warto jednak wiedzieć, że regularnie przeprowadzony serwis klimatyzacji jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania tego urządzenia. Przyjęło się, że serwis klimatyzacji w Pradze-Północ i nie tylko w tym rejonie, należy przeprowadzać średnio dwa razy do roku. Najlepiej, aby na taki przegląd i czyszczenie wybrać termin jesienny i wiosenny.

Nie tylko urządzenia typu Split czy przenośne warto regularnie sprawdzać i czyścić. Powinniśmy pamiętać także o tym, aby czyścić klimatyzację w naszych samochodach po okresie letnim. Czysta klimatyzacja, a właściwie czyste filtry klimatyzacji, to czyste powietrze, które codziennie wdychamy. Używając tego urządzenia w warunkach domowych, należy mieć na uwadze systematyczne oczyszczanie filtrów i dezynfekcję elementów, na których osadzają się drobnoustroje.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności oraz RODO.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram